Taaskasutus

Muutused algavad meist endist ja soovist teha edasiviivaid ning jätkusuutlikke valikuid. Väikesed teod toovad kaasa suured ja positiivsed tagajärjed. Kutsume üles Lõunakeskuse külastajaid vähendama oma jalajälge ning looma koos positiivseid muutuseid. Meie teod räägivad enda eest! 💚 

Toome järgnevalt välja erinevad võimalused oma toodete müümiseks, annetamiseks ja korrektseks sorteerimiseks Lõunakeskuses


RIIDED JA JALATSID

♻️ Uuskasutuskeskuse kogumismajja saad ära tuua puhtaid ja terveid riideid, jalatseid, raamatuid, muusikat, nõusid, mänguasju, kodutekstiile, hobi- ja sporditarbeid ning väiksemat kodutehnikat.

♻️  Laia valiku kasutatud riideid leiad taaskasutuspoest KRITI Riided. Asukoht Lõunakeskuse 0 korrus, vaata täpsemalt siit.

♻️ Boksirendiga kirbukas Garderoob pakub head võimalust oma seisma jäänud asjade müümiseks. Asukoht Lõunakeskuse 0 korrus, vaata täpsemalt siit.

♻️ Oma kasutatud riietega saad kaubelda taaskasutuslaadal Suur Kirbukas. Üritust korraldavad Lõunakeskus ning Basaar taaskasutuspood igal kevadel.

♻️ Suurele Suusalaadale saad müüki tuua oma kasutatud talvevarustust. Laat toimub igal aastal novembris.

♻️  Sorteeri kodused tekstiilid ja too H&M kauplusesse (kõik tekstiilitooted, sh riided, lasteriided, kodutekstiil).

♻️  Rõivaste parandust ning õmblustöid pakub Lõunakeskuse õmblustöökoda.

♻️  Jalanõud parandab ära meie keskuses tegutsev kingsepp.


RAAMATUD JA AJAKIRJAD

♻️  Kodus seisma jäänud raamatud too keskuses asuvasse riiulisse "tasuta raamatud" (Rimi ja Lindex'i juures). 

♻️ Oma raamatutega saad kauplema tulla Lõunakeskuse Raamatulaadale. Jälgi meie sotsiaalmeediat järgmise laada kuupäeva osas.


ELEKTROONIKA

♻️ iDeal - hooldusesse saab tuua Apple seadmeid. Lisaks võetakse vastu vana väikeelektroonikat.

♻️ Elisa FIX - väikeelektroonika parandus.

♻️ Maxi IT  -  väikeelektroonika parandus.

♻️ Telepoint - mobiiltelefonide parandus ja vanade telefonide vastuvõtt.

♻️ Euronics - elektroonika parandus. Lisaks on olemas pirnide, patareide ja väikeelektoonika kogumiskastid.

♻️ RimiCoop MaksimarketBauhof kauplustes on kogumispunktid, kuhu saab tuua kasutatud patareid, elektripirnid, LED pirnid ja väiksemad elektroonilised seadmed.

RAVIMID

♻️ Ravimid too Apotheka apteeki. Vastu võetakse ainult retsepti- ja käsimüügiravimeid. Ilutooteid, toidulisandeid jm vastu ei võeta.


PAKENDID 

♻️ TILK pakendeid võtab vastu meie Infopunkt.

♻️ Korduvkasutatavad ostukotid saad viia Lõunakeskuse Rimi juures olevasse "tasuta raamatute" riiulisse.


ASTRI KINKEKAART ON KORDUVKASUTATAV

♻️ Aegunud või kasutatud Astri Kinkekaart vii Lõunakeskuse Infopunkti või meie kauplusesse.


ÜHISED ETTEVÕTMISED

♻️ Suvisel ajal ootab meie kogukonnaaed külla kõiki rohenäppe ja värske õhu fänne. See on tore koht, kus võtta hetkeks aeg maha, nautida rohelust ja pidada kasvõi piknikku!

 ♻️ Ühine Astri Grupi ja Lõunakeskuse töötajatega igakevadisel talgupäeval. Kutsume kõiki üles kevadel enda kodus ning töökohal ette võtma korrastus- ning koristustöid.

♻️ Nipid, kuidas väikses korteris prügi sorteerida, vaata videot.


TRANSPORT
♻️  Toetame elektriautodele üleminekut, sest elektriautod on keskkonnasõbralikum valik kui sisepõlemismootoriga auto. Lõunakeskuse parklas  on Elektrum Drive, Eleport ja Enefit Volt elektriautode laadijad. Keskusesse on mugav tulla ka bussiga, rattaga, tõuksiga või jalgsi. Vaata rohkem infot siit.

Interesting reading