Peatus

E-L 9-19 P 9-17

Peatus

E-L 9-19 P 9-17

Peatus

DEPOO saab endale uue ametliku Peatuse. Alustame kõige algusest, ajaloost:

1873.–1874. aastal laiendati tänaseks lammutatud Balti Raudtee peatehast ning ehitati 6-kohaline veduridepoo ja töökoda, mis on säilinud peaaegu algsel kujul koos hilisemate juurdeehitustega. Hooned olid kasutusel veduridepoo, vaguniremonditsehhi- ja töökojana kuni 2015.a. kevadeni, enne kui see DEPOO Turuks muutus.

1869. aastal alustatud Tallinna–Peterburi raudtee ehituseks Inglismaalt tellitud raudteerööpad hoiavad senini üleval kahe vaguni kohal olevat varikatust. Rööbastel on kirjad “Eesti Vabariik” ja “England”.

Vana Balti Jaama vagunidepoo esisest, kuhu saatuse tahtel jäid sümboolselt seisma kaks vagunit. Üks Moskva rongi restoranivagun ja teine Edelaraudtee nahkistmega reisijatevagun. Ja nende kahe vaguni ümber moodustubki Peatus, koht mis ilmestab Telliskivi Loomelinnakut ja hakkab pakkuma kohalikele maitsvat toitu ja kultuurset meelelahutust.

Peatus on koht kus aeg peatub. Koht, kus alati peatuda, kui on vaja kehakinnitust, hommikukohvi, turgutavat märjukest või mõnusat olemist sõprade seltsis. Kui päeval on Peatuses rõhk toidul, siis õhtuti kutsume endale külla erinevaid üritusi, bände, Dj-sid ja kõiki teisi, kes kohalikku elu põnevamaks muudavad.

Lue lisää

Party OÜ (Company registry code: 12027240)
Mäe tn 3, Tallinn