Mis kasu on ostunimekirjadest?

Pole saladus, et planeerimine ja nimekirjade koostamine, olgu see siis ostunimekiri või tulevase remondi kava, teevad meie elu lihtsamaks. Erinevad to-do listid ja muud nimekirjad vähendavad ülekoormatuse tunnet ja stressi, mis sellest tekkida võib, annavad selge plaani, mida on lihtne järgida ning on ühtlasi tõestuseks, et olete piisavalt tegusad. Lisaks aitavad need hoida kokku aega ja raha.

Miski ei unune

Hoolikalt läbimõeldud ja – mis on samuti väga tähtis – loogiliselt kirja pandud nimekiri on kasulik abimees igaühele. Ning pole vahet, kas šoppate online või plaanite minna kaubanduskeskusesse – nimekiri aitab kõike vajalikku meeles pidada. Pärast tööpäeva toidupoodi minnes ei pruugi ju alati meenuda, mida kõike tarvis on. Sama on ka online-poodlemisega – kavatsed osta konkreetseid tooteid, jääd veebipoes surfama ning lõpuks on ostukorvis palju kõiksugu muud kraami, vajalik aga jääbki ostmata.

Mis kasu on ostunimekirjadest?

Hoiad kokku aega

Valmis nimekirjaga ostlemine on palju vähem aeganõudev. Kui sul on kõik kenasti kirjas, liigud kaupluses ringi kiiremini ja loogilisemalt. Nimekirjale pilku heites tead kohe, kust alustada ning millised toidukaupluse osakonnad või kaubanduskeskuse poed tuleb läbi käia ja mis järjekorras seda teha. Nii väldid asjatut edasi-tagasi saalimist ning ei pea kulutama aega sellele, et vaadata üle kõik kaupluseriiulid lootuses, et mõne juures tuleb meelde, mida vaja oli. Nutikas on märkida tooted nimekirja kategooriate järgi, nt piimatooted, majapidamistarbed, riided jne.

Hoiad kokku raha

Nimekirjaga šopates on su tähelepanu keskendatud asjadele, mis eelnevalt läbi mõeldud ja kirja pandud. Nii väldid n-ö liigsete asjade sattumist ostukorvi ning hoiad kokku raha. Toidukaupade pealt kokku hoidmiseks on mõistlik koostada nädalamenüü – teha nimekiri toiduainetest, mida nädalaks vajad, ning käia poes kord või kaks nädalas. Toidunimekirja koostades arvesta kindlasti oma plaanidega: ei ole mõtet osta koju kiiresti riknevaid toidukaupu, kui plaanid nädalavahetuseks näiteks perega puhkama sõita.

Nimekirju on lihtne jagada

Nimekirjade suur pluss on seegi, et võid neid jagada. Alati ei peagi ise poodi või kaubanduskeskusesse minema. Võid seda hõlpsasti delegeerida – anda nimekirja hommikul abikaasale kaasa või saata lapsed poodi. Vabaks jäänud aega saad kasutada muuks vajalikuks või iseenda jaoks.

Mis kasu on ostunimekirjadest?

Mida ostunimekirja koostamisel meeles pidada?

  • Täienda nimekirja jooksvalt. Üks lihtne nipp on kinnitada külmiku külge nt magnetmärkmik, kuhu märkida kõik, mida järgmisel poeskäigul kindlasti ostma peab. Niipea kui mõni toiduaine (nt suhkur või jahu) otsa saab või laste rihmikud katki lähevad, tuleb see kirja panna. Nii ei pea igakord kramplikult kõike meelde tuletama või külmkapis inventuuri tegema.
  • Kasuta paberit või äppi. Ostunimekirja võib koostada paberil või kasutada selleks spetsiaalseid rakendusi (nt Grosh või Listonic). Äpi kasutamise eeliseks on see, et nimekiri on alati kaasas ning seda on lihtne täiendada ja teistega jagada.
  • Ole detailne. Kui nimekirja kasutab mitu pereliiget, soovitame lisada toodete kogused või kirjeldused võimalikult täpselt – nii saavad kõik kõigest kenasti aru ja väldite topeltoste ning liigtarbimist.
  • Head ostlemist!

    Soovitused

    Interesting reading