Miks tasub lemmikloomale osta toortoitu?

Tulihingeliste lemmikloomasõpradena asutasid Katrin ja tema elukaaslane Allar viis aastat tagasi lemmikloomapoe MyPet, mille eesmärgiks on justkui loomasõbralt loomasõbrale pakkuda võimalikult kvaliteetseid lemmikutooteid. Menukas loomapood toimetab tänaseks nii Pirital kui ka Balti Jaama Turul.

Viimases on loomasõpru teenindatud nüüdseks juba natuke üle aasta. “Leidsime, et Kalamaja võib olla just see piirkond, kus me kõige ehedamat klienti oodata võime.” ütleb Katrin.

Turgu väisasid poe asutajad tihedalt juba enne sinna kolimist, sealse poe püsti panemist motiveerisid aga Balti Jaama Turu kontseptsioon, kauplejaterohkus ning suhtumine kaubandusse üldiselt. Ühe armsa väikepoe püsti panemiseks tõotas see olla ideaalne paik.

MyPet müüb vaid seda, mida ka ise tarbitakse

“Oleme pereettevõte, ühtlasi on ka kõik meie töötajad loomaomanikud. Müüme seda, me ise tahaksime tarbida, mispärast on meil Eestis kõige parem valik loomadele suunatud toortoitu,” räägib Katrin.  Kõik tooted on välja valitud väga hoolikalt, mitte üheski tootes ei ole kasutatud nisu ega gluteeni, müüakse seda, mida tarbitakse ka ise.

Kuigi MyPet pakub loomulikult ka kuivtoitu, on poe asutaja sõnul toortoidu kasutamine iga lemmikloomaomaniku südameasi. Tegu on naturaalsema ning looma jaoks paremini omastatava toiduga, mis maitseb ta jaoks paremini ning omab organismile head mõju. Kassid ja koerad võivad puhtalt parema toidu peale üle minnes nii mõnestki haigusest lahti saada.

“Kuivtoit on kõrgel temperatuuril töödeldud toit ning sageli lisatakse sinna aineid, mis pole loomale endale kõige paremad. Näiteks ei tohiks kassid teravilju üldse süüa, sest nad on lihatoidulised,” nendib Katrin.

Kui kliendil peaks olema toortoidu osas kahtlusi või vajab nõuandeid, siis on MyPeti personal koheselt valmis aitama ja nõu pidama. Ühtlasi on kõik töötajad ka ise toortoitjad ning oskavad kaasa rääkida omast kogemusest.

Kuivtoidu kaubamärkidest müüakse näiteks toortoidule kõige lähemat toitu Ziwi, mis on sisuliselt täisliha toit ning mida ei küpsetata vaid kuivatatakse õhu käes, hüpoallergeenset ja teraviljavaba sarja Natural Greatness, poolniiskeid Platinumi toite, külmpressi meetodil valmistatud Markus Mühle tooteid jne.

Igale loomaomanikule lähenetakse personaalselt ning abivalmilt. MyPeti töötajad proovivad välja selgitada, et milline toode sobib lemmikloomale kõige paremini. 

Näiteks on töötajad abiks tundliku seedimisega loomale õige toidu valimisel, apla koera puhul toidu serveerimissoovituste jagamisel või ka selgitamaks, et kas lemmikul võib toidu suhtes üldse mõni reaktsioon tekkida. 

“Meie kliendid hindavad ühelt poolt hubasust ja soojust millega neid vastu võetakse ja teenindatakse, aga teiselt poolt ka asjatundlikkust,” lisab Katrin. Loomulikult saab soetada ka mänguasju, riideid, asemeid ja kõiksuguseid lisatarvikuid igale maitsele.

Miks tasub lemmikloomale osta toortoitu?

Teretulnud on ka lemmikloomad ise

Nagu ennist mainitud, on MyPeti asutajad ka ise loomaomanikud. Katrin ja Allar on omanikuks ühtaegu nii kassile kui ka koerale. “Mõlemad on juba vanakesed, kassil vanust 17 ning koeral 13 aastat,” lisab ta. 

Vahva faktina on väärt mainida, et kõikidel töötajatel on samuti oma lemmikloomad, kes tööl uhkelt kaasas käivad. Mõlemal Balti Jaama Turu poe teenindajal täiesti juhuslikult näiteks kuldsed retriiverid. Sageli kõnnivad inimesed MyPeti poest või aknast mööda, näevad armsaid koeri ning tormavad siis sisse, et neid paitada. “Kõik lemmikloomad on meie kaupluses teretulnud,” räägib katrin.

Kuigi koroonaaeg tuli vahele, oli MyPetil koos Balti Jaama Turuga plaanis korraldada väikestviisi koertešõu. Asutajad loodavad, et üldise olukorra lahenedes tekib siiski võimalus see lähiajal läbi viia.

Lisaks toetab loomapood aktiivselt varjupaikasid ning tegeleb heategevusega. Näiteks on panustatud MTÜ Gabrieli Loomade Elu ja HelpDog ühendustesse ning koostöös MTÜ-ga Elurõõmsad Noored on korraldatud aasta lõpus kogumiskampaaniad varjupaikade toetuseks.Artikkel on valminud koostöös Geenius Meediaga.

Interesting reading