6 põhjust, miks kasutada aktiivsusmonitori


Veel hiljuti olid aktiivsusmonitorid limiteeritud sammulugejaga, mille pidi klambriga vöö külgekinnitama. Tänapäeval aga on aktiivsusmonitoridel ja spordikelladel rohkem funktsioone, kui Šveitsi armeenoal. Üldiselt on aktiivsusmonitoridel pulsiandur, treeningrežiimid, sammude ja vahemaa jälgimine, kalorite jälgimine ja palju muud, et saaksid oma tervist jälgida ja parendada.

Enamasti ühilduvad aktiivsusmonitorid ka nutitelefonidega, et saaksid oma treeningandmeid varundada ning analüüsida.

Aktiivsusmonitorid on tänapäeval üks kiireima kasvuga treeningaksessuaare. Kui 2011 kandis aktiivsusmonitore ca. 14 miljonit inimest, siis tänapäeval on nende inimestehinnanguline arv üle 170 miljoni.

6 põhjust, miks kasutada aktiivsusmonitori


1. Aktiivsuse jälgimine

See põhjus on iseenesest mõistetav. Aktiivsusmonitorid on suurepärane viis oma arengu jälgimiseks. Näha kui kaugele sa oled oma treeningutega jõudnud on väga tähtis motivatsiooni hoidmiseks. Tänu sellele on aktiivsusmonitorid vajalikud kõigile, kes soovivad hakata enda füüsilist vormiparandama, kuna seade hoiab su treeningandmed alles, ning motivatsioonipuudusel võid alati vaadata, kui kaugele sa oled jõudnud võrreldes algusega.


2. Eelsalvestatud treeningrežiimid

Kõik ei saa endale lubada eratreenerit, ning paljudele on vastumeelne mõte sellest, et keegi käratab neile kõrval seistes korraldusi. Selliste treenijate jaoks on aktiivsusmonitorid ideaalsed. Enamustel aktiivsusmonitoridel on eelsalvestatud treeningprogrammid, mille eesmärk varieerub-olgu selleks rasva põletamine või üldine fitness. See tähendab, et sa saad jälgida oma treeningkava, ilma et peaksid olema see inimene jõusaalis, kes käib ringi märkmiku ja pastakaga, et märkida ära milline osa trennist on tehtud ja milline osa on ees. Samuti tähendab see seda, et olenemata sinu füüsilisest vormist on aktiivsusmonitoril mõni treeningprogramm, mis on loodud sinu vormi silmas pidades, et saaksid treenida efektiivselt.


3. Eesmärkide seadmine

Üks parimaid viise oma treeningust tulemusi näha on saavutatavate eesmärkide seadmine. Suur viga on panna alguses endale liiga suured eesmärgid - sa ei saa oma keha ümber muuta vaid paar inädalaga. Seetõttu tulekski endale seada eesmärgid, mis on reaalselt saavutatavad - sellega aitab sind aktiivsusmonitor. Pole midagi hullemat, kui eesmärke mitte saavutada ning seetõttu kaotada motivatsioon treenimiseks või treenimisest loobuda. Kui sa oled realistlik, on oma eesmärkide saavutamine suurepärane inspiratsiooniallikas jätkamiseks. Kui sa tead, et sa arened, on sul rohkem motivatsiooni edasi areneda.


6 põhjust, miks kasutada aktiivsusmonitori


4. Rutiini/harjumuse tekitamine

Üks viis, kuidas aktiivsusmonitor võib sind aidata ka väljaspool treeningsaali on nende võimekus jälgida und. Magamine, söömine ja füüsiline aktiivsus on tervisliku ja õnneliku elustiili osad, ning võimalus neid aspekte jälgida on hea viis oma harjumusi korrigeerida. Samuti saad selle info abil parema ülevaate oma kehast ja tervisest. Osad aktiivsusmonitorid soovitavad sul viia läbi teatud muudatusi, et olla tervislikum, mistõttu võid lahti saada halbadest harjumustest.


5. Motivatsioon

Üks tähtis alguspunkt oma treeningutel on kindlasti motivatsioon. Sa ei saavuta mitte midagi ilma motivatsioonita. Treeningute tasemed võivad varieeruda tänu meie igapäevasele elule, söömisharjumused, unekogus ja aktiivsus tase võib muutuda nädalate ja kuude lõikes, mistõttu motivatsiooni hoidmine on võtmetähtsusega. Seetõttu on aktiivsusmonitor, millega saad oma treeninguid ja harjumusi jälgida ja analüüsida, suurepärane motivator.


6. Tervis

Kuna elu liigub edasi ja tehnoloogia on pidevas arengus, on arstid märganud, et patsiendid soovivad oma aktiivsusmonitoride infot kasutada ka tervisekontrollides. Paljud arstid soovitavad kasutada aktiivsusmonitore peale haigusest või lõikusest taastumist. Samution kõik eelnevalt mainitud punktid suunatud sellele, et sul oleks võimalik tervislik ja terve olla, mis ongi lõppeesmärk.


6 põhjust, miks kasutada aktiivsusmonitori


On avaldatud uurimusi, mis näitavad et aktiivsuse jälgimine tõstab üldist tervise taset. Kindlasti tuleb jälgida, et aktiivsuse jälgimine ei muutuks kinnisideeks, mis on omakorda ebatervislik. Paljudel Garmini aktiivsusmonitoridel ja spordikelladel on järgnevad lisafunktsioonid:


  • Pulsi mõõtmine otse randmelt

  • Vere hapnikutaseme mõõtmine

  • Une jälgimine

  • Sammude lugemine

  • Kalorite jälgimine

  • Vahemaade lugemine

  • Kõne/SMS teavitused

  • Veekindlus

  • Bluetooth

  • Palju muid mugavaid lisafunktsioone


Soovitused

Interesting reading